Conall

Kuchnia! Jak się do tego zabrać?

Home  |  Kuchnia   |  Kuchnia! Jak się do tego zabrać?

Kuchnia! Jak się do tego zabrać?

Kuchnia jest sercem każdego domu!

3333

Nie bez powodu nazywamy ją tak poetycko. Kuchnia to pomieszczenie wymagające najwięcej uwagi ze względu na połączenie na raz, wielu płaszczyzn projektowych. Oprócz sfery wymiarowej i estetycznej bardzo ważne są:

  •  wiedza z zakresu rozwiązań systemów mebli kuchennych, ich montażu i ograniczeń poszczególnych producentów
  •  wiedza z zakresu sprzętów AGD oraz wymogów montażowych
  •  wiedza z zakresu wytycznych przyłączy elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych oraz wentylacyjnych
  • doświadczenie projektowe z zakresu cen poszczególnych rozwiązań niezbędnych dla stworzenia kosztorysu dla Inwestora.

7919f6c556926198b4a70a5c42b4fbf1

Projektowanie kuchni wymaga dużego doświadczenia projektanta. Doświadczenie te zdobywa się latami oraz wymaga ciągłej aktualizacji ze względu na zmieniające się trendy, rozwiązania, a także pojawiające się nowinki techniczne.

Jeśli jednak planujecie urządzić kuchnię samodzielnie przyda się Wam krótka ankieta, która pomoże Wam sprecyzować Wasze oczekiwania.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfO3zV0bcENi0jRQDpPltsa8St0u9AIEsfR3TIFj-U2oOOKng/viewform

Spróbujcie ją wypełnić i ocenić swoją wiedzę!

Ja jednak polecam nawet najbardziej wytrwałym samouczkom powierzenie tego tematu doświadczonemu Architektowi Wnętrz.

4d4acddd68bdd70f4b1b7b37308581ad1

Salony mebli kuchennych

Jeśli uważacie, że projektanci w studiach mebli kuchennych to rozwiązanie godne rozważenia, powinniście odwiedzić minimum pięć salonów.

Zauważycie wtedy, iż rzadko zdarzają się tam osoby z tytułem choćby inżyniera w zakresie projektowania, nie mówiąc już o architektach z wykształcenia.

Ponadto intensywność namawiania Was na różne, często z punktu widzenia architektonicznego absurdalne rozwiązania, jest wprost proporcjonalna do wielkości prowizji, którą zdobędą sprzedając Wam dany produkt.

812fb91fab602447e83e65d71e8b808e

Jeśli nie macie wiedzy z zakresu rozwiązań stosowanych w meblach kuchennych i pewnych wymogach technicznych możecie zostać ofiarami twórczej głupoty sprzedawców, podszywających się pod projektantów.

Tworzy się wtedy często błędny, mało obiektywny obraz rozwiązań i możliwości projektowych Waszej kuchni. Bzdurne rozwiązania będą dla Was widoczne podczas użytkowania kuchni, a nawet wpływające na jakość waszych mebli lub sprzętów AGD skutkując częstą awarią.

ea62bcd83f41bea154e4b526f2bb7507

Mieć kogoś do pomocy

Dlatego warto wybrać się do studia mebli kuchennych z Architektem Wnętrz który obiektywnie przedstawi Wam plusy i minusy poszczególnych rozwiązań i zadba o Wasz spokój i bezpieczeństwo.

Architekci mają także większe możliwości negocjacji cen w imieniu Inwestora, ze względu na często bardzo dużą wiedzę z zakresu cen poszczególnych rozwiązań.

Po czym poznacie profesjonalnego Architekta Wnętrz z doświadczeniem projektowym… dowiecie się w następnym wpisie!

4dee81d1882ae845a76d87a0a49536c8
Tymczasem jeśli planujecie swoją wymarzoną kuchnie warto skorzystać z darmowej porady projektowej na terenie Warszawy!

Możecie z niej skorzystać w terminie od 2 do 30 listopada 2016. W ramach akcji promocyjnej „Projektant Wnętrz pod ręką” można spotkać się z Architektem Wnętrz i omówić swoje problemy projektowe, kolorystyczne, techniczne i uzyskać cenne porady!

Zachęcam Was już dziś do umówienia się na spotkanie!

Autor:

Projektant, architekt wnętrz z 9 letnim doświadczeniem projektowym. Autorka ponad 460 zrealizowanych projektów. Prywatnie podróżniczka i miłośniczka sportowych wyzwań.

Skomentuj